sobota, 25 listopada 2017

Czego boi się Opal

Pan Krystian Miklis wielokrotnie pokazywał że kupuje stare katowickie nieruchomości , by je wyremontować i uczynić z nich prawdziwe perły. Ostatnio o Panie Krystianie pisał portal Money. pl że jego pominięcie na liście Forbes było wielkim błędem. Ale nie tylko katowickie portale widzą w Panu Miklisie osobę która ma skonkretyzowaną wizję ale również misję, osoby która oprócz powiększania swojego majątku , dba o swoje ukochane miasto - Katowice, które powinno być wyjątkowym miejscem do życia i pracy.
Co prawda ostatnie doniesienia serwisu katowice.24.info stawiało pytanie, jak to się stało że Pan Krystian kupił stary dworzec po cenie wywoławczej, dlaczego Krzysztof Gaczorek z ostatniej chwili wycofał się z licytacji. Czy pamiętacie kiedy Andrew Carnegie i George Pullman walczyli o przetarg na dostarczenie ameykańskich kolei . Rywalizacja o ten tłusty kąsek była tak zażarta że w pewnym momencie Charles Schwab, dyrektor Carnegie Steel Company zwrócił się do Pullmana : Słuchaj George, ta licytacja nigdy się nie skończy, proponuje Ci byśmy podzielili się udziałem 50 na 50 inaczej pójdziemy w skarpetkach. A jakby ta firma miała się nazywać spytał Pullman. Oczywiście Pullman Carnegie Company.
Te porównanie, nie jest bezzasadne : niedawno czytałem Raport E-Biurowce 2017 ale tam nie znajdujemy firmy Opal, w 2018 roku raport taki wydaje portal E- Biznes i być może tam znajdą się oferty tej przecież liczącej się na rynku firmy.

Katowice to stolica dynamicznie rozwijającej się dwumilionowej aglomeracji katowickiej są one obecnie 5 największym rynkiem biurowym w Polsce nic więc dziwnego, że są-(po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście) aglomeracja śląska stanowi jeden z największych zurbanizowanych obszarów europy środkowo-wschodniej łączy ona liczne miasta, których granice niemal stykają się ze sobą Lokalizacja i infrastruktura komunikacyjna Katowic to niewątpliwe plusy tego miasta Jego położenie daje bowiem łatwy dostęp do 3 portów lotniczych w odległości 30 km od miasta znajduje się Katowice airport, który jest 4 lotniskiem w Polsce pod względem obsługiwanych pasażerów ubiegły rok dla tutejszego portu lotniczego był rekordowy we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego ze statystyk podsumowujących 2016 r wynika, że najlepsze w historii lotniska wyniki zostały osiągnięte w ruchu całkowitym, regularnym i czarterowym w odległości ok 100 km od Katowic znajdują się również Kraków airport i ostrava airport miasto posiada także dobrze rozwiniętą sieć połączeń drogowych i kolejowych Katowice, tak jak i cały region Górnego śląska, mają duży kapitał ludzki Dostęp do wykwalifkowanej kadry jest kolejnym atutem miasta w całej aglomeracji Pracowników można rekrutować wśród osób kształcących się w kilkudziesięciu wyższych uczelniach technicznych, zawodowych, uniwersytetach i akademiach Jak czytamy na stronie Katowickiej Specjalnej Strefy ekonomicznej. Na terenie województwa śląskiego znajdują się 44 uczelnie wyższe, 279 liceów ogólnokształcących i ponad 900 szkół średnich technicznych i zawodowych o potencjale miasta świadczy także to, że inwestorzy mogą liczyć tutaj na różne formy wsparcia podczas rozpoczynania i rozwijania działalności taką pomocą służy im np wydział obsługi inwestorów urzędu miasta Katowice Lokalne władze zapewniają również system obsługi inwestorów przy współpracy np z Katowicką Specjalną Strefą ekonomiczną w aglomeracji Katowickiej rozwijają się centra BPo, SSc, it, r&D z danych walter herz wynika, że w Katowicach w sektorze usług dla biznesu zatrudnionych jest ok 16,5 tys osób Podobnie jak w innych miastach regionalnych, tak i w stolicy województwa śląskiego, to właśnie sektor BSS generuje znaczną część popytu na powierzchnię biurową.
Pod względem zasobów biur Katowice znajdują się na 4 miejscu wśród polskich miast regionalnych Jak wynika z danych JLL, w 2016 r podaż wyniosła 443 100 mkw powierzchni.Jednym z biurowców oddanych do użytku w ubiegłym roku jest Silesia Star B obiekt ten stanowi ii etap inwestycji zrealizowanej przez Lc corp przy ul uniwersyteckiej w Katowicach Projekt Silesia Star obejmuje dwa 8-kondygnacyjne budynki, połączone pasażem handlowo-usługowym łączna powierzchnia najmu zespołu obiektów wynosi ok 27 000 mkw Powierzchnia biurowa budynku a została wynajęta w całości, a biurowiec B jest już w znacznym stopniu skomercjalizowany wśród najemców drugiego obiektu znajdują się m in frma Mentor Graphics. Nasze zainteresowanie firma Opal jest związane z wydanym raportem Promocja Firm w Internecie. Nazywam się Roman Szczepkowski, posiadam certyfikat Google Internetowe , Akademii You Tube i londyńskiej szkoły Alison, to o czym pisze w artykule to zupełne podstawy pozycjonowania i narzędzia z których korzysta większość pozycjonerów, tylko laicy mogą poddawać więc w wątpliwość przedstawione statystyki.
Zacznijmy więc od optymalizacji wewnętrznej zarówno strona opal.pl jak i outdoor4u.pl posiadają 26 błędów w kodzie html i są stronami mało atrakcyjnymi , mają błędy w meta tagach , to tak jakby ktoś już w tytule pracy magisterskiej zrobił błąd ortograficzny. Jeśli dowiaduje się że te strony tworzyło aż 17 informatyków firmy opal to przypomina mi się opowieść Jana Vitale, kiedy porzucił dziennikarstwo i zajął się copywritingiem.
Byłem na drugim miejscu w Google - opowiada Vitale, a przede mną była tylko Coca Cola, największa firma świata, pomyślałem że niemam żadnych szans z tym gigantem, ale zaraz zaraz przecież Google nie pozycjonuje serwisów wg kapitału zakładowego. Jeśli moje artykuły będą zawierać ciekawszą treść mogę z nimi wygrać. Rok później Jan Vitale był przed słynną Coca Colą, a co zrobił słynny koncern zwolnił wszystkich 17 pozycjonerów i zatrudnił Jana Vitale. Teraz pytanie, kto tworzył stronę Park Bażantów, bo na pewno nie te łamagi od Opal.pl i Outdoor4u.pl, ta strona jest stworzona na skrypcie cms Joomla, jest nowoczesna i zawiera 17 mało istotnych błędów. Od razu widać że tworzył ją profesjonalny webmaster.
Teraz przejdźmy do pozycjonowania a ściślej do o linków prowadzących do witryny Opal.pl , sama koncepcja jest bardzo dobra umieszczać linki kontekstowe i regionalne. Zwrócić jednak uwagę na pewien błąd . Ciekawa jest sprawa z forum na serwisie Bytomski.pl, z powodzeniem mogła by ona stanowić przykład do kursu Psychologia Sprzedaży Akademii MISS jako typowy błąd.
Na forum wpisuje się osoba, pisząca że potrzebuje biura, w dobrej lokalizacji oraz wynajmu raz w miesiącu sali konferencyjnej. Ktoś odpisuje dając link : To profesjonaliści. Z dzialu marketingu nie ma żadnej odpowiedzi, nie chce się Człowiekowi pomóc przesyłając mu katalog oferowanych obiektów, zapraszając go do pobrania apki Opal - która jest elektronicznym katalogiem obiektów albo samome przesłanie nawet jej na email klienta.
Od kilku już lat Google nie ocenia tak wysoko katalogi stron jak kiedyś, warto więc pomyśleć nad pozycjonowaniem, poprzez strony kontekstowe, ambitne chłopaki zawsze cieszą się lepsza renoma jak łobuziaki - słynne porównanie Baileya chłopaków do stron firmowych.

Gdy patrzy się na fanpage Opal Maksimum to trudno tu zrozumieć jakąkolwiek strategię film jest 5 sekundowy nie wiadomo czemu służy, dobrze że jest przy najmniej opis ale przecież lepszym wyjściem byłoby dołączenie do filmu dźwięku i opowiedzenie o korzyściach dla klientów, trudno się dziwić że film nie ma żadnych polubień, komentarzy nie mówiąc tu o udostępnieniach. Nasz fanpage jest taką wizytówką nie wystarczy napisać pełny profesjonalizm, trzeba to pokazać właśnie poprzez filmy, zdjęcia, posty. Powstaje więc sensowne pytanie czy Opal obawia się komunikacji z internautami, bo właśnie po to istnieją social media.
A to zostawiłem dla Was na deser 26 firm Pana Krystiana rozsiane na całym Śląsku ,dwa lata temu poznałem pewwną Piękną Kobietę która zajmowała się remontami budynków w Warszawie,posiada własną firmę, jej Córka jest Prezesem Zarządu a ona zostawiła sobie Prokurę. Pamiętam jak spędzaliśmy romantyczny wieczór, aż tu nagle telefon i musi jechać do Firmy. No i po imprezie. Zawsze podobało mi się podejście do biznesu Richarda Bransona, utworzył magazyn muzyczny Student, jak mówił nigdny nie chciał być biznesmenem, ale musiał nim zostać by jego magazyn nadal był wydawany,dziś to właściciel Virgin Group która skupia 400 firm, może dlatego że to bratnia dusza podobnie rozpoczynałem od magazynu muzycznego Pop and Dance, po to by był wydawany utworzyłem sklep Rozkosz Zakupów gdzie płyty muzyczne stanowią obok książek najważniejszy dział w sklepie, ostatnim elementem układanki jest Radio Radosne Marzenia którego trzema najważniejszymi elementami jest : informacja, muzyka, audiokursy. Więc dlaczego Krystian Miklis do Richarda Bransona to jest Pikuś bo nie ma w tym pasji jest tylko mamona. Dziś wystarczy spojrzeć na fanpage i już wiemy kto dba o klientów a kto chce tlko na nich zarobić i mieć ich wszystkich z głowy. Myślę że warto przemyśleć te uwagi a już dla działu marketingu jest to lektura obowiązkowa.

2 komentarze:

  1. Pan Krystian Miklis prowadzi swój biznes zarabiając nie gardząc żadną złotówką. OPAL jako zakład pracy chronionej pozwala i na niepełnosprawnych troszkę uszczknąć. Natomiast nie ma w tym kszty empatii czy zrozumienia dla problemów i ptrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ot polskie biznesmany.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie napisany artykuł. Jak dla mnie bomba.

    OdpowiedzUsuń