sobota, 5 października 2019

100 Najlepszych Blogów o Rozwoju Osobistym

100 Najlepszych Blogów o rozwoju osobistym

Jak powstała ta lista, miesiąc temu zwróciłem się do najaktywniejszych Subskrybentów mojego bloga o ocenę według trzech kryteriów 10 ulubionych przez nich blogów o rozwoju osobistym.

Te kryteria to : treść bloga, newsletter, materiały do pobrania : a więc raporty, ebooki, podcasty , video itp. Uważam że dla każdego interesującego się rozwojem osobistym lista jest bardzo interesującą, również ja odkryłem dzięki niej kilka polskich blogów.

1. Jack Canfield

Niekwestionowany lider, który prowadzi blog z ogromną wyobraźnia, poczuciem humoru i niezwykle bogatą wiedzą. Ceniony również za wizualizację i medytacje, który mało kto potrafi pokazać w tak klarowny sposób.

2. Les Brown

Mówca znany z pytania : Czy to jest możliwe. Ja pamiętam go ze znanej wypowiedzi na pytanie Piotra Majewskiego. Mówisz biznes, biznes to nie problem, zamykasz jeden otwierasz drugi. Prawdziwy problem to gdy masz chorą Matkę i nie masz pieniędzy na wykupienie dla Niej lekarstw.

3. Brian Tracyy

Brian Tracy to guru sprzedaży i pisarz. Prowadził seminaria i warsztaty w 61 krajach na całym świecie, jest Prezesem i Dyrektorem Generalnym Brian Tracy International, firmy specjalizującej się w szkoleniach i seminariach dotyczących sprzedaży i rozwoju zawodowego. Brian jest autorem 55 książek, które zostały przetłumaczone na 42 języki i które są teraz dostępne w 60 krajach. Był konsultantem ponad 1000 firm i przemawiał do ponad 5 000 000 osób w USA, Kanadzie i 55 innych krajach na całym świecie w zakresie strategi sprzedaży i metod rozwoju osobistego. Jako główny mówca i lider seminarium, przemawia do ponad 250 000 osób każdego roku. Brian uzyskał licencję na nieruchomości w Vancouver i zaczął aktywnie wynajmować i sprzedawać nieruchomości komercyjne. W 1975 roku przeniósł się do Edmonton, Alberta, gdzie pracował w sektorze nieruchomości komercyjnych. Wszystkie te działania uczyniły go prawdziwym guru sprzedaży. Jako mówca Brian jest kunsztowny, angażujący i praktyczny.

4. Tony Robbins

Podźwignął Neuro Linguistic Programming (NLP) na nowy poziom i stworzył wiele modeli używanych przez trenerów przywództwa i sprzedaży na całym świecie, Tony Robins jest naprawdę pionierem w dziedzinie szkoleń i rozwoju przywództwa, duża liczba liderów przemysłu przynajmniej uczestniczyła w seminarium Tony Robinsa. Jest znanym międzynarodowym mówcą znanym z tego, że jest najbardziej dynamiczny, energiczny i inspirujący ze wszystkich guru przywództwa.

5. Roman Szczepkowski

Autor książek Rozwój Osobisty, Nowoczesna Promocja Książek i Nowoczesna Promocja Firm w Social Mediach. Wpisy na blogu są unikatowe, zaczerpnięte z własnego życia jak również inspirowane wielką literaturą książek Emmy Popik, Katarzyny Grocholi, Stephana Kinga oraz poezji Renaty Anny Flis. Nie unika trudnych tematów takich jak : nepotyzm, wykluczenie społeczne, mobbing i bullying , również ten internetowy oraz aktywne życie seniorów.

6. Life Hack

Blog Leona Ho, który pomoże Ci znaleźć wewnętrzną motywcję oraz dokonać pozytywnych zmian w twoim życiu. Autor świetnych artykułów oraz wielu podcastów.

7. Adrian Gostick

Jak dzisiejsi najlepsi liderzy przyspieszają wyniki biznesowe? Angażując swoich pracowników w realizację strategii, wizji i wartości. W swoich wymagających, pełnych informacji rozmowach najlepiej sprzedający się autor bestsellerów, Adrian Gostick, przedstawia prawdziwe rozwiązania w zakresie zarządzania zmianami, stymulowania innowacji i kierowania wielopokoleniową siłą roboczą. Gostick to globalny ekspert w miejscu pracy i myślący lider w dziedzinie kultury korporacyjnej, przywództwa i zaangażowania. Jest założycielem firmy szkoleniowej i konsultingowej The Culture Works oraz autorem bestsellerów New York Times, USA Today i Wall Street Journal All In oraz The Carrot Principle. Jego książki zostały przetłumaczone na 30 języków i sprzedano 1,5 miliona egzemplarzy na całym świecie. Jako ekspert od przywództwa został nazwany „fascynującym” przez magazyn Fortune i „kreatywnym i odświeżającym” przez New York Times. Gostick pojawił się w NBC Today Show i CNN i często jest cytowany w The Economist, Newsweek i Wall Street Journal. Jeśli jesteś 30 guru Top Leadership, znajdziesz go na liście obok Jacka Welcha i Jima Collinsa. Do jego klientów doradczych należą Danaher, Bank of America, Rolls Royce, JELD-WEN i California Pizza Kitchen.

8. Specbabka

Specbabka to blog kierowany głównie do Kobiet. Jak mówi założycielka bloga i jego właścicielka Klaudia Pingot , jest Ona tu po to by ludzi wspierać i motywować. Doskonałe porady jak radzić sobie z toksycznymi ludzmi, lub Jak pozbyć się niechcianych myśli. Autorka bestselleru Błękitny Umysł.

9. Iwona Majewska - Opiełka

Znana jako Pani Psycholog z dawnej Przyjaciółki,póżniej przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie miała kontakt z najlepszymi mówcami motywacyjnymi. Na blogu znajdziesz wysokiej klasy artykuły, podcasty i poradniki video. Możesz również kupić bestseller Blogerki Akademia Sukcesu.

10. Art of Manliness

Czy odpowiesz na wezwanie nowego męczącego wieku? Jeśli chcesz podjąć więcej działań w swoim życiu - jeśli chcesz wzmocnić się w ciele, umyśle i duchu, ale nie wiesz, od czego zacząć, to Wciąż jest dla Ciebie.

11. Mark Sanborn

12. Dale Carnegie Training

13. Sergiusz Trzeciak

14. Mind Body Green

15. John Mattone

16. Witold Wójtowicz

17. Darren Hardy

18. Daniel Pink

19. Elite Daily

20. Mark Manson

21. Zen Habits

22. Rita Mc Grath

23. Milewski Grow

24. Harv Eker

25. Good Men Project

26. Eileen McDargh

27. Debra Fine

28.Pease International

29. Michał Pasterski

30. Peaceful Warrior

31. James Clear

32.Diana Booher

33. Positivity Blog

34. Connie Dieken

35. Elżbieta Maszke

36. Leil Lowndes

37.Brieftip

38.Michael Hyatt

39.Keep Inspiring Me

40. Addicted 2 Success

41.Pamela Stephens

42. Grant Cardone

43.Pici and Pici

44. Ania Witowska

45.Becoming Minimalist

46. Personal Excellence

47. Marie Forleo

48. Science of People

49. Outsmart Your Brain

50. Bakusiowo.pl

51. Motywacja Blog

52. Project Life Mastery

53. Daring to Live Fully

54. Success Concioscuness

55. Brendon Burchard

56. Gretchen Rubin

57. Planet of Succes

58. Diane Ravitch

59. Arkadiusz Śmigielski

60. Patryk Tarachoń

61. Penelope Trunk

62. Write To Done

63. Ryan Holiday

64. Motivation Grid

65. Skip Prichard

66. Otto Scharmer

67.Deborah Meier

68. Jak Ogarnąć

69. Everyday Power

70. Live Your Legend

71. Develop Good Habits

72. Purpose Fairy

73. Richard Bandler

74. David Snyder

75 Jak się rozwijać

76. A Life of Productivity

77. Life Optimizer

78. Prolific Living

79. Jonathan Low

80. Sally Hogshead

81. Iwona Kubis

82. Blog Alexa

83. Inspiyr

84. Productivyist

85. Time Management Ninja

86. Deepak Chopra

87. Wake Up Cloud

88. Ron Kaufman

89. Joe Navarro

90. Paul Ekman

91. Sharon Sayler

92. Kamila Rowińska

93. Ania Maluje

94.Amy Porterfield

95.Start of Happiness

96. Goodlife Zen

97.Mari Smith

98.Life Long Learner

99. Aha Now

100. Think Simple Now

2 komentarze:

  1. Rozwój osobisty jest o wiele prostszy może się wydawać niż rozwój przedsiębiorstwa. Do tego drugiego są nam potrzebne spore fundusze.

    OdpowiedzUsuń
  2. To zależy o jakim biznesie myślisz, są osoby które zaczeły biznes mając 300 zł w kieszeni i dochodząc do sporego majątku,blogerzy czy właściciele sklepów internetowych lub graficy . Choć na pewno w większości wypadków potrzebne jest pewne zaplecze finansowe.

    OdpowiedzUsuń