niedziela, 30 października 2016

Nadchodzi era szkoleń online

Przyglądałem się tej dyskusji z zażenowaniem , kiedy mówiliśmy o tym że szkolenia e-learning zastąpią szkolenia tradycyjne, mówiono nam że coś sobie wymyślamy, że to amatorka, że to niemożliwe, że zawsze będzie potrzebny bezpośredni kontakt z wielkimi mówcami. Nikogo w Polsce nie przekonywały nawet webinary najwiekszych dzisiejszych mówców Tony Robbinsa i Brian Tracy, a nawet doskonały webinar Jarosława Zycha który powiedział wprost - Tak będą teraz wyglądały szkolenia online.



I mimo tak wielkich autorytetów ludzi którzy mając ponad 50-lat potrafili zaakceptować że świat się zmienia i że innowacyjność wymaga od trenerów i coachów dostosowania do nowej sytuacji, większość trenerów i coachów powiedziało że może w Stanach ale nie u nas tak jakby chcieli powiedzieć komputery i iphony to w Stanach ale nie w Polsce. Grzegorz Grych w artykule grudniowym w MAG KURSY napisał wprost : to lenistwo trenerów i obawa zmian, spowodowała że chcieliby pozostać w średniowieczu.

Kiedy jednak Polska Agencja Rozwoju Przestędsiębiorczości i PNSA oglosiły że szkolenia online będą nurtem dominującym a jak zawsze pozostaną pewne osoby które wolą kursy stacjonarne, był to dla trenerów grom z jasnego nieba, tak wielki że nawet zgodzili się by walczyć o te 25 % rynku pozostawiając większy tort (75%) dla ambitniejszych, czy osoby leniwe mają prawo uczyć i namawiać do zdobywania wiedzy innych, co więcej Oni nawet uczą jak promować webinary , tylko omijając jak działają webinary i jak wykorzystywać nie tylko wystąpienia ale połączenia wystąpień publicznych z prezentacją w power point i innymi multimediami.



Niestety trzeba powiedzieć tym ludziom prosto w oczy albo zaakceptują nowe narzędzia jako niezbędne w pracy trenera albo będą musieli sobie poszukać nowego zajęcia. Klienci mają prawo oczekiwać że trenerzy mają wiedzę na temat szkolenia ale mają tez prawo oczekiwać że znają nowoczesne narzędzia do prowadzenia szkoleń i wiedzę na temat promowania firm za pomocą social mediów.

5 komentarzy:

  1. Szkolenia online są świetne. Sama miałam okazję wziąć udział w szkoleniu dotyczącym tego jak prowadzić kampanie reklamowe adwords i już jestem ciekawa kolejnych. Świetna sprawa, bo w sieci można natrafić na wiele darmowych, przydatnych szkoleń.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkolenia są niezwykle ważne, choć nie wiem za bardzo jak działają te online. Mi generalnie podoba się pomysł kształcenia dualnego tego typu https://edunet-poland.pl/ksztalcenie-dualne/ , który opiera się na ścisłej współpracy dwóch partnerów: przedsiębiorstwa oraz szkoły zawodowej. Dla młodych ludzi najlepsze co może być

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się, szkolenia online są coraz bardziej popularne. Na przykład tutaj https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i-uprawnienia-zawodowe/szkolenia-ppoz/ można takie znaleźć, dotyczą one bezpieczeństwa ppoż.

    OdpowiedzUsuń
  4. Całkowicie przyznaję się do tego, że kiedyś nie przywiązywałam większej wagi do szkoleń. Wydawały mi się zbędnym wydatkiem i stratą czasu. Jednak gdy moim klienci zaczęli odchodzić do konkurencji, dotarło do mnie, że szkolenia jednak są istotne. Teraz rozglądam się za jakimiś konkretnymi, które dadzą moim pracownikom szeroką i rzetelną wiedzę na różne ważne dla nas tematy. Na stronie https://pracownia-test.pl/ znalazłam ofertę, która poważnie mnie zainteresowała. Szkolenia przeprowadzane są przez zaangażowany i doświadczony zespół. Polecam!

    OdpowiedzUsuń
  5. Trudno nie przyznać Ci Olu racji, ludzie decydują się na jakąś umowę albo ze względu na pensję, rozwój osobisty w tym szkolenia albo na jakieś pakiety sportowe lub zdrowotne. Często jest tak że pozostają ze względu na świetną atmosferę w zespole mimo niższej pensji.

    OdpowiedzUsuń