czwartek, 26 lipca 2018

Rząd chce ocenzurować Internet

Rząd chce ocenzurować Internet


Kiedy Jakub Piekarski pisał o ACTA 2 , redaktor naczelny ŻYCIA PRUSZKOWA Mariusz Wasiuk powiedział wówczas że nie obawia się przepisów unijnych, bardziej możliwe jest że to rząd wprowadzi cenzurę, zasłaniając się interesami obywateli, wzorem RFN - gdzie istnieje umowa o niedopuszczeniu niektórych treści zawarty między kanclerz Angela Merkel a Markiem Zuckerbergiem.


Dziś Polska jest jednym z najbardziej demokratycznych Państw Świata, do tego stopnia że Państwo finansuje nawet fundacje które atakują Policjantów i wdzierają się bezprawnie do Polskiego Parlamentu.



Ministrowie finansów, infrastruktury, zdrowia i cyfryzacji. Prezes UOKiK, szefowie KNF i sanepidu będą mogli zablokować Polakom dostęp do stron WWW. Oczywiście w trosce o praworządność.
Oferowanie gier hazardowych przez nielegalnych bukmacherów. Oferowanie usług przejazdu bez odpowiedniej licencji (Uber i jemu podobne). Handel dopalaczami i lekami niedopuszczonymi do obrotu w Polsce. Sprzedaż produktów przez sklepy internetowe, które oszukiwały konsumentów. Sprzedaż towarów uznanych za niebezpieczne. Oferta usług finansowych uznana przez Komisję Nadzoru Finansowego za oszukańczą.
Jak pisze Gazeta Prawna Rząd mógłby dzięki tej lustracji dowiedzieć się na jakie serwisy wchodzi każda Polka i Polak, dopiero wobec protestów ekspertów od Prawa Telekomunikacyjnego Premier Mateusz Morawiecki powiedział że wobec wątpliwości czy nie będą one ograniczały praw obywateli , Rząd wycofał swój projekt.
Uważam że Minister Cyfryzacji powinien zostać odrazu na taczce wywieziony z ministerstwa za takie pomysły, nie mówię że strony pornograficzne, rożnego rodzaju iapteki, jak również sklepy internetowe nie sprzedają towarów zakazanych.
Ale żebyśmy nie wylali Dziecka z Kąpielą , czy w interesie Polski jest zamykanie naszych polskich sklepów internetowych którzy sprzedają produkty i usługi w całej Europie, jak ważna jest wolność internetu w demokracji niech świadczy fakt że PNSA prognozuje że pięć lat 80% handlu odbywać się będzie przez internet , kiedy pięć lat temu podobną prognozę PNSA postawiło co do korzystania przy zakupie poprzez karty bankowe , mało kto wierzył i co okazało się że PNSA ma rację.
Ale nie zawsze mieliśmy mądrych i przewidujących Premierów a jak się okazało ani Rzecznik Praw Obywatelskich ani Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zauważyli żadnych zagrożeń, z tego względu uważam że jest potrzebna instytucja Rzecznika Praw Internautów który będzie wybierny nie przez polityków ale przez społeczne organizacje internautów.

2 komentarze:

  1. No już nie raz się gdzieś o tym słyszało, ale jakoś chyba nie ma wielkich zmian w tej kwestii. Swoją drogą z jakiej taryfy internetowej korzystacie? Mnie zastanawia internet od https://fiberlink.pl/ i widzę, że w ofercie mają również telewizję, no i można ich znaleźć w moim powiecie.

    OdpowiedzUsuń