Narzędzia do zdalnych lekcji i zdalnych korepetycji cz.1
Społeczność Ekorepetycje której mam zaszczyt być Członkiem, zaapelowała do Korepetytorów i Nauczycieli aby nie narażali uczniów i również siebie na zarażenie KORONAVIRUSem ale również by kontynuowali naukę online i podała również linki do tych narzędzi.
Pomyślałem że przy tak wielu narzędziach dobrze by było zobaczyć krótkie tutoriale, podobnie jak w szkole do Geografii przydaje się globus ale już przy matematyce lepiej mieć ekierkę. Tutoriale pozwolą nam wybrać te narzędzia które przydadzą się zaoszczędzić czas . Osobiście uważam że nie ma sensu z używania dwóch systemów wirtualnych klas, wideokonferencji, wirtualnych tablic lub udostępnianiu plików czy tablic .
W przypadku quizów które zostały dokładnie omówione, uważam że warto obejrzeć wszystkie podane platformy do nauki oraz materiałów zalecałbym obejrzenie wszystkich zasobów , ponieważ możecie odnaleźć już 1000 quizów które dowolnie możecie modyfikować. Jeśli któryś z tych programów zaczeliście używać do pracy zdalnej, dajcie znać w komentarzach.- Narzędzia które sam polecam pogrubiłem, ze względu na długość tego artykułu , podzieliłem go na dwie części.
-
WIRTUALNE KLASY
- Aplikacje, które pozwalają stworzyć wirtualną klasę. Dzięki temu można online zarządzać zadaniami uczniów, udostępniać im pliki i oceniać. Niektóre z nich pozwalają na zaproszenie do udziału w klasie rodziców, aby mieli podgląd w postęp nauki swojego dziecka.-
>1. Class Dojo
- Dołącz do 95% amerykańskich szkół, które używają ClassDojo, aby angażować dzieci i nawiązywać kontakty z rodzinami!Na zawsze darmowe dla nauczycieli.
- ClassDojo to darmowa platforma komunikacyjna: dowiedz się więcej o zdalnym uczeniu się w ClassDojo Toolkit. Wszystkie narzędzia, które kochasz, są teraz w jednym miejscu. Twórz losowe grupy uczniów.
-
-
Google Classroom
-- Zarządzaj nauczaniem i uczeniem się za pomocą Classroom
- Klasa pomaga uczniom i nauczycielom organizować zadania, usprawniać współpracę i wspierać lepszą komunikację.
-
-
SEESAW
Seesaw pomaga nauczycielom zaangażować wszystkich uczniów, wykorzystać wsparcie rodziny i zaoszczędzić czas.Widekonferencje / współdzielenie ekranu
Narzędzia pozwalające na połączenia z kilkoma użytkownikami. Służą przede wszystkim do wideorozmów i wysyłania wiadomości. Niektóre z nich pozwalają także na współdzielenie i nagrywanie ekranu.Skype – komunikator internetowy oparty na technologii przetwarzania danych w chmurze. Skype umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz obserwację rozmówcy poprzez kamerę internetową, a także płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych za pomocą technologii VoIP
Google Hangouts - komunikator internetowy amerykańskiej firmy Google.Służy do wysyłania wiadomości, a także prowadzenia wideorozmów oraz telefonowania za pośrednictwem technologii VoIP.Komunikator zastąpił trzy inne aplikacje Google′a służące do komunikacji: Google Talk, Google+ Messenger oraz Hangouts (wideo chat wbudowany w Google+).
Zoom Meetings zapewnia solidną platformę do współpracy i spotkań online, łącząc pełne możliwości wideokonferencji i audio z udostępnianiem treści i nagrywaniem w chmurze. Zoom Meetings łączy wiele możliwości współpracy i spotkań w jednej aplikacji.
DISCORD
Prowadzenie lekcji on-line może być łatwe, przyjemne i skuteczne. W filmie pokazujemy jak za pomocą bezpłatnego narzędzia (Discord) stworzyć klasę, a nawet szkołę, w której prowadzone będą zajęcia. ClickMeeting - oparta o przeglądarkę internetową platforma do webinarów i wideokonferencji, działająca na wszystkich urządzeniach bez względu na system operacyjny.Poza wersją na przeglądarki dostępna jest aplikacja mobilna na systemy Android i iOS. ClickMeeting jest obecny na rynkach na całym świecie oraz dostępny w 7 językach. Funkcja czatu jest tłumaczona na 52 języki.Wirtualne tablice
Strony, na których po rejestracji można stworzyć wirtualną tablicę. Następnie można ją udostępnić uczniom i w czasie rzeczywistym śledzić, jak wykonują zadania. Wirtualne tablice można wykorzystać także do pokazania sposobu rozwiązania ćwiczenia. Jeśli się nie zarejestrowałeś, używasz podstawowej wersji aplikacji AWW. Nie możesz zapisywać tablic, które znikną po 2 godzinach bezczynności. Masz dostęp do wszystkich narzędzi z wyjątkiem wielu stron, zarządzaj uczestnikami i przesyłaj pliki PDF. Również eksport do pliku PDF będzie miał znak wodny AWW. Zarejestruj się tutaj, aby uzyskać wersję próbną premium.Conceptboard stanowi idealne narzędzie dla firm zajmujących się projektowanie stron czy wykonujących projekty graficzne. Strona umożliwia zamieszczenie projektu oraz dodawanie do niego komentarzy, podgląd live oraz dyskusję na temat projektu w ramach video konferencji. Współpracowników można zaprosić za pomocą przesłanego linku ...
Ziteboard
Pierwsze wrażenie: wow, czyściutki interfejs, prawie tu nic nie ma. Gdy zaczynamy szukać narzędzi, które nas interesują okazuje się, że korzystanie z nich jest bardzo niewygodne – trzeba się sporo naklikać zanim osiągnięmy pożądane efekty, a przy okazji część podstawowych rzeczy (np. marker) jest dostępna dopiero w wersji płatnej. Bardzo kiepski user experience. Sądzę, że twórcy mogliby dopracować też kwestię wspóldzielenia tablicy z innymi – wymagane jest założenie konta, aby tablicę w ogóle współdzielić. Dołączenie do istniejącej tablicy także wymaga posiadania konta (?). Co gorsze, takie tablice określone są jako “public” – nie bardzo rozumiem czemu nie mogli rozwiązać tego jak w innych narzędziach – jeśli coś jest publiczne to wystarczy link, bez konieczności logowania itd.Bardzo ciekawą alternatywą może okazać się Witeboard. Próg wejścia jest bardzo mały – nie trzeba specjalnie tłumaczyć nikomu o co w tym chodzi. Po wejściu na stronę od razu tworzony jest nasz indywidualny URL, który możemy wysłać do innych. Szybkość ⚡ Do wyboru mamy podstawowe narzędzia, więc nikt się nie pogubi w gąszczu opcji i możliwości. Faktem jest, że niektórych rzeczy może nawet brakować – jak chociażby “Sticky notes”.
Na Udostępnianie plików i notatek
GOOGLE DRIVE
Lekcje online nie obędą się bez plików z notatkami, zadaniami czy pojęciami. Do tego przydadzą się narzędzia, które pozwalają na udostępnianie plików.Rozwiązania takie jak Google Docs czy OneNote pozwalają także na bieżąco śledzić, co w plikach zapisują inne osoby. Za ich pomocą możemy przeprowadzić m.in. dyktanda online. koncie Google otrzymujesz bezpłatnie 15 GB miejsca na dane. To miejsce jest dostępne na Dysku Google, w Gmailu i w Zdjęciach Google, dzięki czemu możesz przechowywać pliki, zapisywać załączniki do e-maili oraz tworzyć kopie zapasowe zdjęć i filmów. Jeśli potrzebujesz więcej niż 15 GB miejsca, możesz przejść na Google One.
Czy zdarzyło Ci się zapisać jakąś informację na dysku komputera, a gdy następnym razem chciałeś do niej sięgnąć, łatwiej było ją odszukać po raz kolejny w Internecie?
Co byś więc powiedział na elektroniczny notes, w którym bez trudu możesz przeszukiwać teksty i obrazy, załączać pliki dźwiękowe i wideo, jak również inne materiału – np. maile? Notes w którym swoje notatki możesz dzielić na sekcje i podsekcje, tagować zawartość, nanosić odręczne komentarze, prowadzić proste obliczenia, a na koniec wszystko zsynchronizować z telefonem, by potrzebne informacje mieć zawsze przy sobie i móc je wzbogacać gdziekolwiek jesteś? Co byś powiedział na OneNote’a?
Dropbox to miejsce na wszystkie Twoje materiały służbowe. Możesz tu przechowywać i udostępniać pliki, współpracować nad projektami oraz realizować swoje najlepsze pomysły. A wszystko to niezależnie od tego, czy pracujesz samodzielnie, czy w zespole. Funkcje: • Przechowuj i wyświetlaj pliki na dowolnym urządzeniu • Udostępniaj pliki dowolnym osobom, nawet jeśli nie mają konta na Dropboxie.
Komunikatory głównie służące do komunikacji tekstowej, ale pozwalające też na prowadzenie wideorozmów. Mogą przydać się szczególnie do spraw organizacyjnych - np. umawiania lekcji.
Slack
Telegram
Messenger
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz