wtorek, 24 marca 2020

Narzędzia do zdalnych lekcji i zdalnych korepetycji cz.2

Narzędzia do zdalnych lekcji i zdalnych korepetycji cz.2


Tworzenie quizów

Interaktywne rozwiązania do nauki i zabaw edukacyjnych. Można skorzystać z gotowych quizów i zadań, ale także stworzyć własne.
Kahoot - www.kahoot.com, bo o tej właśnie aplikacji mowa, umożliwia tworzenie quizów, dyskusji i ankiet, a od niedawna również opracowywanie prac domowych dla naszych uczniów. Oprócz tego, że sami możemy tworzyć kahooty oparte na tekście, zdjęciach i filmach dostępnych na YouTube, istnieje również możliwość wyszukiwania ...



Aplikacja Quizizz jest bardzo prosta w obsłudze, rzekłabym – intuicyjna. Bardzo podobna do kahoota, kolorowa i wciągająca. Podobnie, jak w kahoocie uczniowie logują się za pomocą wygenerowanego pinu, podają swoje imię, które jeśli jest niestosowne lub niecenzuralne możemy natychmiast usunąć (co oczywiście uczyniłam podczas wczorajszych nocnych prób – wybacz DRUID).
Na koniec otrzymujemy zestawienie, które także możemy pobrać w formie pliku Excel, jest dużo bardziej przejrzyste niż w kahoocie. Podstawowe różnice to możliwość zaznaczenia tylko jednej poprawnej odpowiedzi, pytania mieszają się za każdym razem niezależnie od nas i, co najważniejsze, pytania uczestnicy widzą bezpośrednio na swoim ekranie bez konieczności spoglądania na ekran wyświetlany przez nauczyciela.
Po zakończonym quizie uczestnik widzi na swoim ekranie zestawienie wszystkich swoich odpowiedzi z podanymi prawidłowymi odpowiedziami. Nauczyciel cały czas śledzi postępy uczniów na swoim koncie i ekranie. Gdy czas się skończy – pytanie nie znika, należy udzielić odpowiedzi, ale wówczas za prawidłową odpowiedź uzyskamy tylko 600 punktów. Gdy zmieścimy się w czasie możliwe do uzyskania punkty mieszczą się w przedziale 700 – 1000 w zależności od naszego refleksu i stanu wiedzy
Quizlet tworzy proste narzędzia edukacyjne, które pozwolą Ci uczyć się każdego materiału. Zacznij uczyć się już dziś przy pomocy fiszek, gier i narzędzi edukacyjnych - całkowicie za darmo.

Platformy do nauki

Platformy, na których znaleźć można przygotowane zadania i ćwiczenia dla uczniów, a także dodatkowe pomoce naukowe. Idealne do utrwalania materiałów i powtórki przed egzaminami.
QuizMe
MatLandia
Władcy Słów
Histlandia
Egzamin Ósmoklasisty
Arkusze CKE

Materiały

Serwisy internetowe, kanały YouTube i inicjatywy, w których można znaleźć wiedzę. Możecie skorzystać m.in. z Google Arts & Culture, czyli narzędzia, które pozwala zwiedzać muzea online, oglądać sztukę z całego świata czy materiały Uniwersytetu Dzieci.
TOP SZKOŁA - materiały przeznaczone dla uczniów szkół średnich , zawodowych i ogólnokształcących
Portal Studentów - materiały dla Studentów wszystkich kierunków udostępnianych przez Studentów, Trenerów i Wykładowców
PO MATURZE - materiały dla maturzystów oraz osób po maturze, jaka szkoła lub studia. A może jednak tak jak Richard Bronson biznes i zatrudnianie kolegów którzy wybrali Studia
Pistacja.tv - Blisko 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, zgodnych z podstawą programową. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.
Wolne Lektury - Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół Wolne Lektury stały się serwisem o fundamentalnym znaczeniu - codziennie korzysta z nich ok. 85 000 (!) czytelników.
Arlena Witt - Filmy Arleny czy Witaminy jak kto woli do nauki języka angielskiego.
Mówiąc Inaczej - polski kanał na YouTube założony w 2013 przez Paulinę Mikułę, absolwentkę polonistyki. W filmikach o charakterze poradniczym autorka popularyzuje wiedzę na temat polszczyzny, w każdym z odcinków wyjaśniając kolejne zagadnienia bądź wątpliwości językowe.
MATZOO – strona z zadaniami interaktywnymi (niestety pojawiają się reklamy)
WIRTUALNA ADMINISTRACJA - materiały dotyczące prawa i administracji
Szalone liczby - Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych. Oprócz tego na stronie znajdują się zagadki, ciekawostki, quizy oraz recenzje najlepszych gier planszowych.
Math.edu.pl - Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę. H. Steinhaus A to ciekawe Stefan Banach nie lubił formalnych procedur akademickich, zarzucono mu, że będąc znany na całym świecie ze swoich osiągnięć naukowych nie ma doktoratu.
Epodreczniki - E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasobami . Do dyspozycji są: e-podręczniki, e-materiały do kształcenia ogólnego, e-materiały dla przedmiotów zawodowych, katalog zasobów dodatkowych.






























1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy i pomocny artykuł. Na pewno wielu rodziców chętnie skorzysta z tych narzędzi. Lekcje zdalne to nie jest taka prosta sprawa jak się wielu osobom wydawało.

    OdpowiedzUsuń