poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Strażnik Rodziny

 Tuz przed rozpoczęciem pandemii Gazeta Kujawska opublikowała artykuł w którym fotoreporterka opublikowała wydarzenia jakie miały miejsce w popularnej i lubianej przez Włocławian Wzorcownii.

Otóż nasza Piękna Młodzież zrobiła sobie ustawke, byli wśród nich nie tylko Chłopcy ale również Dziewczyny, o których pięknie pisał Alan MC Gillis Kobiety które wyrabiają dobry styl i kulturę. Dziś jednak to przeszłość jak podaje Adele Faber są zdecydowanie bardziej chamskie i agresywne. A jak dodaje popularny publicysta Do Rzeczy są tak pogłubione ze nie zostaje im nic innego jak klnąć.

Tak czy inaczej grupa młodzieży wpadła na świetny pomysł by kopnąć starszego mężczyznę który był tam ochroniarzem i nie dać się złapać. O jednym zapomniano o jego uczuciach, Fotoreporterka spisała się doskonale uwieczniła załzawione oczy starszego Mężczyzny i rozbawione twarze Dzieciaków które mogły by być jego wnuczkami.



Tamten mój wpis nie spotkał się ze zbyt wieloma komentarzami, Rodzice twierdzili że to wina toksycznej szkoły, a nauczyciele ze to wina kogo ? Oczywiście Rodziców. 

Temat wrócił jednak ze zdwojona siłą na skutek raportu profesor Barbary Napierały wydanej przez Uniwersytet Adama Mickiewicza z serii Psychologia i Pedagogika pod tytułem Niewłaściwe formy komunikacji w Rodzinie.

Zakłócenia w komunikacji rodzinnej mogą przejawiać się w mniej bezpośredni niż omawiany dotąd sposób, a mianowicie w formie zachowań mających znamiona manipulacji.Stanowią one ukrytą (nie­ jasną i nieszczerą) formę wyrażania i zaspokajania potrzeb, wyrażania próśb wiążącą się często z wymuszaniem określonych zachowań (po­słuszeństwa, uległości, konformizmu) u członków rodziny. Stosowane z różnym stopniem świadomości wobec samego siebie i innych są zarówno przejawem zaburzonej, o małym stopniu otwartości komu­nikacji rodzinnej, jak i czynnikiem ją utrwalającym. Do najczęściej występujących w rodzinie strategii manipulacyjnych zalicza się (McKay, Davis, Fanning, za: Stewart, 2002): 1) oskarżanie i osądzanie, często połączone z sarkazmem; 2) wzbudzanie poczucia winy;

3) wzbudzanie litości; 4) szantaż; 5) przekupstwo; 6) zjednywanie;

7) okazywanie chłodu uczuciowego; 8) ujawnianie symptomów (bólu głowy, napadów depresji). Tego rodzaju formy zachowań mogą wy­stępować zarówno w małżeństwie, jak i w innych podsystemach ro­dzinnych (rodzicielskim i rodzeństwa).

Opisane dotąd zaburzające komunikację rodzinną zachowania stanowią przejaw określonej skłonności jednostki do komunikowa­nia się z innymi, którą określa się mianem niepartnerskiego stylu komunikacji.

Nie trzeba podawać książkowych przykładów, każdy znajdzie je na własnym podwórku. 

Kobieta która dobrze znam jest obrażana zawsze po przyjściu swojego Szwagra, lecz gdy Ona nazwała go to tak jak o nim myśli ze jest Skurczybykiem przestał się pokazywać. 

Inny mój bardzo dobry znajomy padł ofiara Rodzinnej ustawki , jego Siostrzeniec ze słowami Wujek Ty chyba jesteś pedałem? Słowom tym przesłuchiwał się jego Szwagier i Żona Siostrzeńca, wydawało się ze chęć upokorzenia była większa niż małżeński orgazm. 

Mój Znajomy co prawda wiedział jaka jest jego orientacja seksualna ale te publiczne uśmieszki spowodowały ze czuł się upokorzony . Przełom nastąpił gdy przysłuchiwał  się konferencji TED z sama Goldie Hawn, popularyzatorki Uważności na Zachodzie, miedzy innymi wielu sławnych business woman oraz celebrytek, zapewne pomogło jej to ze jest prawdziwym autorytetem dla młodszych koleżanek i kolegów dzięki niekwestionowanym sukcesom w życiu zawodowym i prywatnym.

Otóż Goldie zachęcała byśmy za stanowili się jaką klasę te osoby reprezentują i czy warto się nimi zawracać głowę. Nikt nie może nas obrazić jeśli z rozumiemy ze zrobił to pospolity ćwok. 

Mój Przyjaciel zaryzykował i opowiedział o tym Mamie, mimo ze wiedział jak bardzo kocha Wnuków. Powiedziała nigdy nie przypuszczałam ze upadnie tak nisko , musimy się za niego modlić.

Wracając do Naszej Fotoreporterki kończy Ona pytaniem, jak zdeprawowana Młodzież wychowa swoje potomstwo, jeśli pozbawieni są nawet minimum ludzkiej wrażliwości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz